سربرگ

به پارس دوک خوش آمدید

بلاگ

کتاب 101 چیزی که در مدرسه مد آموختیم

کتاب 101 چیزی که در مدرسه مد آموختیم

شنبه, 3 اسفند 1398 - توسط شیما صالح آبادی

   برنامه آموزشی خوب در طراحی مد، دانش آموزان این رشته را به ارائه راه حل های آگاهی بخش و خلاقانه برای حل مشکلات مردم در لباس پوشیدن ترغیب می کند. در سال های تدریسم، دریافته ام که بزرگترین مانع بر سرراه این هدف، کسب مهارت تکنیکی یا اطلاعات کافی و روش گرانه نیست. امروزه با در دسترس بودن اطلاعات، احتمالا یک کودک معمولی هشت ساله، نکته بین تر و پیچیده تر از هر زمان دیگری است و فهم بهتری از مد دارد. در واقع بزرگترین مشکل، پذیرش نیاز به طراحی برای آدم های واقعی می باشد.

   تعبیر بسیاری از دانش آموزان و گاهی مربیان بر این است که واقعیت دشمن خلاقیت است. علاقه مندان به رشته طراحی لباس و افرادی که آموزش خود را تازه شروع کرده اند، می توانند این محصول را الگوی آموزشی مناسب بدانند و از روی انواع فیگوراتیو این محصول روز به روز پیشرفت چشم گیری داشته باشند و تسلط خود را در پوزهای مختلف فیگور بیشتر کنند. به اعتقاد آن ها توجه به مشتری واقعی با نیازهای واقعی با خلاقیت تعارض دارد. آن ها تجربه ی واقعی را به معنای جان کندن و تن دادن به امری پیش پا افتاده و معمولی می دانند که همیشه با ترس همراه است.

   در نتیجه بیشتر برنامه های آموزشی بر این تئوری و کاربردهای علمی آن تأکید دارد که امری اجتناب ناپذیر در نظر گرفته می شود. اغلب به نظر می رسد که دانش آموزان بیشتر ایده طراحی می کنند تا لباس. به عنوان یک طراح مشغول به کار، زمان زیادی را صرف کردم تا اهمیت شناخت مشتری زنده و واقعی را بفهمم و این که چه می پوشد و چه نمی پوشد. این امر نه تنها عاملی بازدارنده بر سر خلاقیتم نبوده بلکه شروع خلاقیت واقعی من محسوب می شود.

   خلاقیت به چه کار می آید اگر از ذهن مخاطب نشأت نگیرد و آن را با دنیای واقعی مرتبط نسازد. هدف اصلی کتاب این نیست که به دانش آموزان توانایی تکنیکی بخشد یا خلاقیت آنها را به چالش بکشد بلکه بنا دارد که راه هایی به آنها نشان دهد تا این دو را به هم پیوند بزند. سعی کرده ایم با یادآورهای کوچک، معیارهای ارزیابی و عوامل ایجاد کننده انگیزه، به دانش آموزان کمک کنیم تا بتوانند مشکلات واقعی را خلاقانه و مسائل خلاقانه را با دیدی واقع گرا حل نمایند.

دنیای مد و لباس

   مد و لباس این روزها اگرچه از هیچ قاعده و قانونی پیروی نمی‌کند اما قاعده‌هایی دارد که استایلیست‌های مد از گذشته رعایت می‌کردند. قواعدی که در طول تاریخ مد جمع‌آوری شده و هم اکنون  به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر لباس انتخاب کنید. جذابیت و شیک پوشی شما به این بستگی دارد که بدانید چقدر از بدنتان در یک لباس باید پوشیده باشد و چقدر از آن می‌تواند دیده شود. اگر بنا باشد درون  کمد لباس‌هایتان یک تکه لباس همیشه کاربردی داشته باشید، حتما یک شومیز سفید ساده است.

   خانم‌های ایرانی در انتخاب لباس ها بیشتراز رنگ‌های طبیعی، از سرمه‌ای و مشکی و شتری گرفته تا طوسی و خاکستری استفاده می کنند. اما به سادگی می‌توانند به این رنگ‌ها کمی انرژی بدهند، کافیست کیف و کفش خودشان را از رنگ‌های روشن انتخاب کنند. باید توجه داشته باشید که یکی از بزرگترین اشتباه خانم‌ها این است که قد شلوارشان را متناسب با قد پاشنه شلوار انتخاب نمی‌کنند. در واقع یک شلوار بایستی یا مناسب کفشهای تخت زنانه یا کفش‌های پاشنه بلند باشد.

   یک کیف ظریف زنانه با بند بلند زنجیری بهترین انتخاب برای مهمانی‌های بعداز ظهر یا نیمه رسمی است. حتی می‌توانید بند کیف را به صورت یک طرفی و کج بیاندازید تا تیپ شما را دخترانه‌تر نشان ‌دهد. اگر یک شلوار جذب زنانه انتخاب می‌کنید توجه داشته باشید که پارچه شلوار کمی الیاف کشی مانند اسپاندکس یا لاکرا داشته باشد. در واقع یک شلوار نخی کامل نمی‌تواند فرم جذب خوبی روی بدن شما داشته باشد. باید در نظر داشته باشید که هر لباسی در صورتی همیشه زیبا و خوش‌فرم دیده می‌شود و می‌تواند تا مدت‌ها در کمد لباس شما جا خشک کند که به خوبی از آن نگهداری کنید.

   بعضی از لباس‌ها نگهداری‌های خاص خود را می‌خواهند، مانند یک لباس سفید یا شیری خیلی درخشان که لازم است همیشه خشک شویی شود یا یک بلوز ظریف زنانه با سنگ دوزی‌های خاص آن که لازم است همیشه با دست شسته شود. بنابراین همیشه به توصیه‌های شستشو روی هر لباس توجه کنید و دقت داشته باشید که پارچه‌های ظریف با دوخت‌های خاص نگهداری‌های ویژه ای را لازم دارند. هنگامی که فرم و مدل لباس متناسب با اندام خودتان را پیدا کردید، باید همیشه از همان مدل خاص پیروی کنید. اگر موقع خرید لباس همیشه گیج و سردرگم می‌شوید و نمی‌دانید دقیقا چه مدل‌هایی را باید انتخاب کنید، بهتر است یک لیست از 10 لباس محبوب کمدتان را تهیه کنید. به این ترتیب می دانید که دقیقا چه مدل لباس بیشتر به کارتان می آید.

کتاب 101 چیزی که در مدرسه مد آموختیم,101 چیزی که در مدرسه مد آموختیم,مدو لباس

این مطلب را در شبکه های اجتماعی زیر به اشتراک بگذارید:

نظرات ( 0 )

ارسال پیام