سربرگ

به پارس دوک خوش آمدید

بلاگ

کتاب های برتر طراحی مد و لباس

کتاب های برتر طراحی مد و لباس

دوشنبه, 8 مهر 1398 - توسط پارس دوک

هر کتابخانه، باید کتاب های داشته باشد. این ها کتاب هایی هستند، که بارها و بارها می خوانیم. انتخاب 10 کتاب طراحی لباس، از کتابخانه کتاب های طراحی لباس کار سختی است. همیشه انتخاب لیست برتر، چه کتاب، چه فیلم چه رستوران و یا هر چیز دیگری ذهن شما را درگیر می کند. بنابراین، در اینجا لیست 10 کتاب طراحی لباس، که بسته به نظر عموم برتر هستند، را معرفی می کنیم.       

 

 

کتاب چهل تکه دوزی

کتاب اول یک کتاب مرجع، از سری کتاب های طراحی لباس است. این کتاب ها، که هر یک علاوه بر اینکه به کارگاه خیاطی شما رونق می دهند، توضیحات روشن و واضحی از پارچه ها و انواع مختلف آنها دارند. در این کتاب ها، با بررسی انواع پارچه به بهتر شدن بینایی و حس شما نسبت به پارچه کمک می شود.

اگر در مورد پارچه، بهترین چیز ها را بیاموزید( چه مرجعی بهتر از این کتاب ها وجود دارد،) این کتاب ها را دوست خواهید داشت. هر کتاب طراحی لباس شامل نمودار های مرجع است، که نشانگر دسته بندی، نحوه مراقبت و موارد استفاده توصیه شده، برای هر پارچه است.

لباس عروس

حتی اگر لباس عروس طراحی نمی کنید، هنگام طراحی لباس های مخصوص مراسم و لباس های خاص، به این کتاب مراجعه کنید. توضیحات این کتاب، در مورد چگونگی ساختن یک ساختار داخلی برای لباس، بسیار عالی است. می توانید، به بخش های دوخت توری، سری بزنید. ممکن است، استفاده از توری، سبک به نظر برسد، اما برای لباس های رسمی بسیار ارزشمند است.  

کتاب راهنمای خیاطی

این کتاب که مدتی قبل منتشر شده، یکی از منابع مهم طراحی لباس است. علاوه بر توضیحات دانشنامه ای، در مورد مشخصات پارچه، کتاب راهنمای خیاطی شامل اطلاعات فنی می شود، که برای طراحی لباس بی نهایت مفید است. در این کتاب اندازه سوزن، طول بخیه و وسایل دیگر خیاطی توصیه شده است، و حاوی جزئیات درباره پارچه می شود، و مرجع فوق العاده مفیدی است.

 

 

کتاب تکنیک های دستی

این کتاب با اطلاعاتی در مورد کلیه جزئیات چاپ روی پارچه، نقش حیاطی در طراحی لباس و خیاطی ایفا می کند. این کتاب گنجینه ای از تکنیک ها است، که به سبکی کاملا ساده نوشته شده است. برای استفاده از این کتاب لازم نیست، حتما یک طراح لباس و یا یک خیاط ماهر باشید.

کتاب الگو و برش

این کتاب پر از اطلاعات کامل و کاربردی است، که تقریبا برای الگوسازی همه اندام ها مناسب است. و به روشی مکالمه ای نوشته شده، که برای هر خواننده ای قابل فهم است. این کتاب موارد مشترک اتصالات و اصول مناسب الگو را در بر می گیرد. دستور العمل های گام به گام در مورد روش صحیح چگونگی ترسیم الگو بسیار کارآمد است. می توانید این کتاب را در کتابخانه خود نگه دارید، و برای رسم الگو به آن رجوع کنید.

خودآموز الگو و برش لباس

این کتاب، در صدر لیست کتاب های بسیاری از طراحان لباس است، و این گواهی بر کیفیت اطلاعات آن است. در این کتاب، روش های مختلف برای تغییر الگو مثل روش برش و گسترش، که در آن الگو را از وسط برش می زنید و استفاده کنید، تا متناسب باشد، و همچنین روش تنظیم درز و محور، که در آن مجبور هستید راهی درست پیدا کنید، که برای نتیجه بهتر کار مفید باشد، وجود دارند. تجربه نشان می دهد، هیچ کاری بدون ایجاد تغییر بهتر نمی شود، بنابراین این یک امتیاز برای کتاب خودآموز الگو و برش است.  

کتاب طراحان مد و لباس

برای الهام گرفتن، کتاب اطلس طراحان مد و لباس از بهترین موارد است. این کتاب اطلاعات جامعی در مورد طراحی مد و لباس در اختیار شما قرار می دهد، که شما می توانید ایده های طراحی بسیاری از آن بگیرید. همچنین ساعات لذت بخشی برای مطالعه آن سپری کنید.  

کتاب طراحی مدل های فشن

این کتاب، در بسیاری از آموزشگاه ها و آکادمی های طراحی مد و لباس تدریس می شود، و بر خلاف بیشتر کتاب های طراحی لباس که خواندیم: واضح، مختصر و دارای تصاویر عالی است. این کتاب آموزش های ترسیم الگو برای هر منطقه از بدن را شامل می شود، و کاملا جامع است. حتی اگر شما قصد ندارید الگو های خود را بسازید، این یک منبع مناسب برای درک عملکرد های موجود درباره الگو است.

 

 

کتاب راهنمای کامل دوخت

این کتاب برای هر کسی که می خواهد، چه برای مرد و چه برای زن لباس بدوزد، منبع خوبی است. نویسنده این کتاب، استاد طراحی و دو خت لباس است، و سبک نوشتاری وی به راحتی قابل فهم است. دستورالعمل ها با تصاویر عکاسی عالی همراه هستند. یکی از بهترین ویژگی های کتاب، بخش الگو های کامل یقه و دکمه هایی است، که می توانید برای استفاده در هر الگوی تجاری تطبیق دهید.

کتاب طراحی مد

اگر شما در یک جزیره بیابانی محبوس می شدید، و فقط می توانستید یک کتاب خیاطی داشته باشید، کدام کتاب را انتخاب می کردید؟ قطعا کتاب مد یکی از کتاب هایی است، که به ذهن شما خطور می کند. این یک دائرالمعارف واقعی از اطلاعات مد و لباس، برای مبتدیان و حتی متخصصین است. تصاویر زیادی را در این کتاب مشاهده می کنید، و قطعا جایی در قفسه کتاب های شما دارد.

 

بیشتر بدانید! بسته به نیاز شما، تعدادی کتاب وجود دارد، که آن ها را به 10 مورد برتر شما تبدیل می کند. کتابفروشی آنلاین پارس دوک، کتاب های طراحی لباس کمیاب و پر کاربردی را در فروشگاه اینترنتی خود جای داده است.

 

 

طراحی لباس,طراحی مد,طراحی مد و لباس,خیاطی,کتاب,کتاب طراحی لباس,کتاب طراحی مد,کتاب طراحی مد و لباس

این مطلب را در شبکه های اجتماعی زیر به اشتراک بگذارید: