سربرگ

به پارس دوک خوش آمدید

بلاگ

کتاب تکنیک های خیاطی

کتاب تکنیک های خیاطی

یکشنبه, 7 مهر 1398 - توسط کانون تبلیغاتی فرمو | محمدرضا دهقانی

معرفی کتاب های تکنیک هنر خیاطی

همیشه در قدم اول برای فعالیت مورد علاقه ی خود به سمت محتویات و جزییات آن ، اطلاعات جمع آوری می کنیم، بعد از شناختن آن حرفه ، سعی می کنیم با ترفند ها و نکته های مهم آن را آموزش ببینیم .

 

اهمیت تکنیک خیاطی

در هنر خیاطی هم  برای شروع باید تکنیک ها ی مهم و اولیه ی آن را آموزش ببینم ، این تکنیک ها از اهمیت ویژه ای در یادگیری برخوردارند ، زیرابه افراد در این زمینه کمک می کند تا به آسانی با بهترین تکنیک ها و ترفندها ، تجربه ها و راه های متفاوتی را تجربه کنند ، تا بتوانند  مسیر موفقیت در هنرخیاطی را با موفقیت پشت سر بگذارند.

شناخت تکنیک ها

برای آغاز هنر خیاطی باید بدانیم به چه ابزار و وسایل اولیه ای نیاز داریم و کارکردن با چرخ خیاطی ، نحوه ی برش زدن ، رسم الگو وطراحی ، هرکدام با تجربه هایی که پیشکسوتان در گذشته کسب کردند و در دنیای هنر امروز به عنوان تکنیک های ارزشمند خیاطی از آن استفاده می کنند.

اهمیت تکنیک ها

موفقیت خیاطان  و مزون دوزان مطرح و طراحان  نامدار در عرصه ی هنر خیاطی  تنها با در نظر گرفتن و به کار گرفتن همین تکنیک ها است.

کتاب تکنیک ها ،جزو یکی از کتاب هایی است که باید گرداورنده های آن را تحسین کرد ، زیرا نکته های ریزو درشت را اشاره کردن ، آن هم در زمینه ی هنر خیاطی کار دشواری است ، و باید تمام آن تکنیک ها درست و تاثیر گذار باشد.

مهارت در تکنیک ها

هر فردی برای ادامه تحصیل در رشته یا حرفه ی مورد علاقه اش نیاز به مهارت های زیادی دارد ، مهارت را باید به دست آورد ،برای به دست آوردن مهارت ، باید به دنبال ترفند ها و جزییات ریز و مهم آن باشد تا بتواند ، حرفه ای در زمینه ی مورد علاقه اش وارد شود و تکنیک های موثر و کارساز را آموزش ببیند .

 

 

برای آشنایی بیشتر چند کتاب تکنیک خیاطی را ذکر کرده ایم :

 

انواع تکنیک ها

تکنیک ها و روش های زیادی در خیاطی به دست طراحان و خیاطان زیادی وجود دارد ،که این بستگی به  نوع یادگیری و آموزش هرفردی دارد ،برای مثال ، در زمان های قبل ،خیلی قدیم مادربزرگ ها و مادرها برای اینکه بتوانند لباس های خانگی  فرزندانشان را تهیه کنند ،با توجه به لباس های قبلی اشان الگو برداری می کردند .درواقع آن ها الگویی تخصصی وبا قواعدی نداشتند که بکشند و زمانی برای یادگرفتن از یک خیاط ماهر را نداشتند ، بنابراین انقدر بدون الگو خیاطی می کردند تا به خیاط هایی ماهر و زبردست تبدیل می شدند در تخصص خودشان.

تکنیک دوم ، با الگو کشیدن است ،بر خلاف خیاط هایی که بدون الگو راحت تر خیاطی می کنند ،  خیلی از افراد علاقه مند به خیاطی ،هیچ روش و تکنیکی را جز الگو کشیدن انتخاب نمی کنند ،زیرا در الگو ها اندازه ها کاملا مطابق فرد مورد نظر است و وقتی روی پارچه اعمال می شود هیچ خطایی ندارد ، نه دوسانت کمتر و نه دو سانت بیشتر ، دقیق و کامل .

تکنیک سوم ، یک تعداد خیاط ماهر و خلاق آمدند که با توجه به تجربه و کسب اطلاعات وآموزش هایی که از قبل در آموزشگاه ها و ترم هایی که در زمینه هنرخیاطی و طراحی دوخت در دانشگاه پاس کرده بودند ، الگوهای اندام هرفرد را سایزبندی کردند و دربازار به فروش رساندند ، تا کارآفرینانی که در کارگاه های تولیدی لباس فعالیت می کنند ، راحت تر و با سرعت عمل دوبرابر الگوها را کپی و برش و در نهایت به دوخت برسانند تا به دست مغازه ها و بوتیک های مختلف ارسال کنند.

تکنیک های خیاطی اصل مهمی برای پیشرفت در هنر خیاطی است ، پس کتاب های تکنیک های خیاطی را تهیه کنید تا بتوانید رشد و تکامل بیشتری در این زمینه به دست بیاورید ...

 

تکنیک خیاطی,خیاطی مدرن,خیاطی جدید,خیاطی راحت

این مطلب را در شبکه های اجتماعی زیر به اشتراک بگذارید:

نظرات ( 0 )

ارسال پیام