سربرگ

به پارس دوک خوش آمدید

بلاگ

کتاب الگوسازی برای کت و پالتو و مانتو به روش مولر و پسران

کتاب الگوسازی برای کت و پالتو و مانتو به روش مولر و پسران

سه شنبه, 29 بهمن 1398 - توسط شیما صالح آبادی

   یکی از مهمترین مشخصه های لباس این است که در آن احساس راحتی کنید. لباس های تنگ با اندازه های نامتناسب انتخاب مناسبی نمی باشند. بهترین گزینه لباسی ست که به طور دقیق با اندازه های شخصی و طبق الگوی بدن بپوشید. در واقع برای سفارش لباس سراغ خیاط می روید تا برایتان لباس بدوزد اما از آنجایی که این کار هزینه و زمان بیشتری نیاز دارد اغلب ترجیح می دهند از فروشگاه های پوشاک لباس مورد نیازشان را خریداری کنند. تولید کنندگان برای این که افراد بتوانند به راحتی لباس متناسب با ابعاد بدنشان را در بازار پیدا کنند از اندازه های آنترومتریک استفاده می کنند.

انواع مدل مانتو متناسب با اندام های مختلف

   لباسی که از بالا تا پایین تک رنگ باشد به خاطر این که خطی یک دست ایجاد می کند، شما را قد بلند تر نشان می دهد. انتخاب رنگی متفاوت برای مانتو و پالتو با شلوار موجب می شود تا قد شما به چند قسمت مختلف تقسیم شود و در نتیجه کوتاهتر و متناسب تر دیده شوید. بنابراین به خاطر داشته باشید که هرگز مانتو یا پالتو را با شلوارتان یک رنگ نپوشید. سعی کنید مانتو و شلوار حتی کفشتان در چند رنگ متفاوت ولی در یک هارمونی انتخاب شود. مانتوهای خیلی کوتاه پاها را بلند تر از آنچه که هست نشان می دهد پس از پوشیدن این مدل ها پرهیز کنید.

   هر مانتویی که خیلی گشاد و باد کرده باشد شما را از آنچه که هستید بزرگتر نشان می دهد. مانتوهای زنانه کمردار تنگ شما را خوش اندام و جذاب نشان می دهد. مانتویی که به انحناها و برجستگی های بدن تأکید بیشتری می کنند توجه را از قد بلند دور می کند و اندام شما را متناسب تر نشان می دهد. مانتوهای ساده ای که تنگ و فیت بدنتان هستند را انتخاب نمایید. از پوشیدن مانتوهایی با دامن های خیلی گشاد و کلوش پرهیز کنید. مانتو یا پالتویی انتخاب کنید که سایز کوچک و اندازه شما باشد. چنانچه در انتخاب سایز خود دقت لازم را نکنید مجبورید شانه های بزرگ و آستین های بلند مانتو یا پالتو را به خیاط بسپارید تا آن را اصلاح کند.

   مانتوهای خیلی بلند باعث می شوند تا کوتاهتر دیده شوید. یک مدل کوتاه تا روی زانو برای شما انتخاب مناسبی می باشد. مانتویی که راه های عمودی باریک دارد موجب ایجاد خطوط عمودی بیشتر روی لباس می شود، پس شما را بلند تر نشان می دهد و همچنین این مانتوها رسمی و کلاسیک می باشند. دقت داشته باشید که دامن مانتوی شما روی زانو باشد تا به بلندتر دیده شما کمک کند. از پوشیدن هر مانتویی که زیادی گشاد است یا مدل های چروک خودداری کنید. مانتوهایی با بالاتنه گشاد بپوشید تا سینه هایتان را کوچک نشان دهد.

   مانتوهای تنگ در اطراف سینه کشیده شده و موجب می شود تا افراد به این ناحیه نگاه کنند. مانتوهایی را که در دو طرف دارای دکمه می باشند سینه های شما را بزرگتر نشان می دهد. سایز را فراموش کرده و به دوخت مانتو توجه کنید. کسی نمی داند شما دقیقا چه سایز مانتویی باید بپوشید، پس تلاش کنید تا خود را در لباسی خیلی تنگ و لباسی که کاملا متناسب اندامتان نیست تحت فشار قرار ندهید. مانتویی را انتخاب کنید که اندازه شما دوخته شده و دوختش مناسب اندام شما باشد. خانم ها با شکم بزرگ از پوشیدن مانتوهای کمردارخودداری کنند زیرا کمر موجب ایجاد جمع شدگی و چین در قسمت شکم می شود و دور شکم را بزرگتر نشان می دهد.

   به دنبال یک مانتو قالب تن باشید که یک فرم یک دست مستقیم از شانه تا پایین پای شما ایجاد می کند. به طور کلی جیب، پلیسه و چین در ناحیه پشت، جلو و پهلوی شکم موجب می شود تا به قسمت میانی بدن شما بیشتر توجه شود و شکم شما بزرگتر به نظر برسد. مانتوهای طرح دار بپوشید، خانم هایی که سینه هایی کوچک دارند معمولا اندام های گلابی شکل داشته که در این صورت نیمه پایین بدن آن ها از نیمه بالایی بزرگتر و سنگین تر است. برای ایجاد تعادل مانتوهای طرح دار رنگ روشن با شلوارهای تک رنگ و ساده بپوشید. ولی مانتویی با طرح های خیلی بزرگ برای خود انتخاب نکنید.

   در عوض مانتوهایی با طرح های متوسط انتخاب کرده و مانتوهایی بپوشید که در قسمت سینه خود تزیینات دارند. هر چیزی در ناحیه سینه موجب می شود تا سینه را بزرگتر نشان دهد. پارچه های بافت دار و براق در قسمت سینه همین تأثیر را دارد. دگمه، تزیینات، قلابدوزی و گلدوزی روش بسیار خوبی برای افزایش اندازه سینه شما می باشد. بنابراین مانتوهایی که تزیینات زیادی در بالاتنه آن به کار رفته انتخاب نمایید.

کتاب الگوسازی برای کت و پالتو و مانتو به روش مولر و پسران , الگوسازی برای کت و پالتو و مانتو به روش مولر و پسران ,الگوسازی برای کت و پالتو و مانتو

این مطلب را در شبکه های اجتماعی زیر به اشتراک بگذارید:

نظرات ( 0 )

ارسال پیام