سربرگ

به پارس دوک خوش آمدید

بلاگ

تمام آنچه باید، درباره طراحی لباس مسطح بدانید

تمام آنچه باید، درباره طراحی لباس مسطح بدانید

چهارشنبه, 3 مهر 1398 - توسط پارس دوک

به دنیای طراحی مد و لباس خوش آمدید! در این مطلب به برخی از موضوعات مهم در مورد توسعه محصولات مد می پردازیم، و بهترین اطلاعات و راه حل های متناسب با نیازهای شما را ارائه می دهیم.

با بکارگیری طرح های مسطح، طرح های فنی، نقشه های خط و طراحی های توسعه (DDS) معروف شوید، و به دنیای مد بروید.

همه چیز در دوران باستان آغاز شد

از زمان پیدایش آدمی، انسان به دنبال راه های برقراری ارتباط، به اشتراک گذاشتن ایده ها، شیوه ها، آداب و رسوم و عقاید بوده است. کاتبان، نقاشان و سنگ تراشان مصر باستان (3200 سال قبل از میلاد مسیح) از اولین هنرمندان "تجاری" بودند، که به عنوان صنعتگر، در قبال دریافت دستمزد برای کشور مصر فعالیت می کردند.

با توسعه صنعت مدرن مد در قرن نوزدهم، طراحان لباس برای تبادل ایده های طراحی لباس خود، از طرح های فنی استفاده کردند، تا تیم های طراحی لباس بتوانند، روی آنها کار کنند.

طرح مسطح چیست؟

یک طرح مسطح یک نقاشی فنی دو بعدی است، که یک لباس را با خطوط اصلی توپر نشان می دهد، دقیقاً مثل طرحی که معمار، برای شروع به ساخت یک خانه ترسیم می کند.

کلمه "مسطح" به شیوه ترسیم طرح اشاره دارد: تصور کنید، لباس روی یک میز دراز کشیده شده است، به گونه ای که تمام جزئیات را از جلو یا پشت مشاهده می کنید. گذشته از نمای جلو یا پشت، برخی از برند ها شامل رسم جزئیات بیشتر و یا نمای جانبی هستند، تا نشان دهند، چگونه قسمت های مختلف لباس در کنار یکدیگر قرار می گیرند.

چرا طراحی لباس مسطح مهم است

طراحی لباس مسطح، به عنوان بخش اساسی برگه ی اطلاعات یا مشخصات، اطلاعاتی را که در مورد اجزای اصلی یک قسمت از لباس لازم است، به خیاط و تیم های خیاطی می دهند.

 

تفاوت را بدانید

یک تصویر مد ویژگی ها، تناسب و رنگ طراحی شما را نشان می دهد، این بیشتر نمایش ایده شما است. در حالی که طراحی مسطح، به ترجمه ی لباس به زبان "جهانی" کمک می کند، که همه ی مردم قادر به درک و کار بر روی آن هستند.

یک تصویر مد، برای ایجاد یک "طرح" برای الگو و تولید لباس، به یک طرح مسطح تبدیل می شود.

 

طراحی لباس: ملزومات

  1. نماهای چندگانه از لباس خود را درج کنید

بعضی اوقات طراحی نمای جلو یا عقب، برای اینکه، یک خیاط طراحی لباس شما را درک کند، کافی نیست. در حالت ایده آل، شما باید نمای جانبی، داخل و سایر جزئیات را در طراحی لباس درج کنید، تا نحوه تولید این لباس را نشان دهید.

  1. تا حد امکان دقیق باشید

طرح ها را با جزئیات کامل تهیه کنید، که بتوانید، بعداً در سایر طراحی لباس ها از آنها استفاده کنید. به یاد داشته باشید، که با نرم افزار Techpacker می توانید، جزئیات طراحی لباس را در داخل سیستم ذخیره کنید، تا در صورت لزوم مجدداً مورد استفاده قرار بگیرند.

  1. آن را ساده نگه دارید

جزئیات را همانطور که در بالا توضیح داده شد اضافه کنید، اما موارد را پیچیده نکنید. از سایه زدن خودداری کنید، و از طرح های مسطح و سیاه و سفید استفاده کنید، تا به وضوح نمایانگر طراحی لباس شما باشد.

پیشرفت های فنی برای طراحی لباس!

طرح های مسطح با استفاده از خط کش ها و قلم های نمدی سیاه طراحی می شدند، و نشان دهنده نمای کلی، از نمونه اصلی طراحی لباس بوند.

امروزه، بیشتر برند ها از فناوری های Computer Aided Design (CAD) استفاده می کنند، که به شما امکان مجازی سازی درست نمونه های اولیه، بجای نمونه های واقعی را می دهند. با این حال، استفاده از فناوری CAD آسان نیست، و دارای یک منحنی یادگیری شیب دار است. به همین دلیل است، که بیشتر طراحانAdobe lustrator را برای ایجاد طرح های مسطح خود ترجیح می دهند.

طراح، طراحی لباس مسطح

در واقع کسی است، که فقط در طرح های مسطح تخصص دارد. در حقیقت، طراح مسطح باید ارتباط تیم های طراحی لباس و تولید را برقرار کند. آنها اساساً مهندسان مد هستند. با کمال تعجب، هیچ یک از دو نمونه کار طراحی لباس مسطح یکسان نیستند.

 

 

 

طراحی لباس,آموزش طراحی لباس

این مطلب را در شبکه های اجتماعی زیر به اشتراک بگذارید:

نظرات ( 0 )

ارسال پیام