سربرگ

به پارس دوک خوش آمدید

بلاگ

آشنایی با کتاب راهنما و خودآموز خیاطی

آشنایی با کتاب راهنما و خودآموز خیاطی

دوشنبه, 28 بهمن 1398 - توسط شیما صالح آبادی

   کتاب راهنما و خودآموز خیاطی براساس آخرین استاندارد وزارت کار و امور اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نوشته شده است. این کتاب آموزش خیاطی برای همه افرادی ست که علاقه به یادگیری خیاطی دارند. با آموزش های این کتاب می توانید به راحتی برای خود و افراد خانواده تان لباس مورد نظر را تهیه کنید. آموزش خیاطی با کتاب راهنمای خیاطی بسیار آسان می باشد.

   مقدمه ای از کتاب راهنما و خودآموز خیاطی : از هنرجویان و همکاران ارجمند و به خصوص مدیر کل سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان چهارمحال و بختیاری جناب آقای امرالله درخشان و کلیه کارمندان آن سازمان که در تشویق و ترغیب این جانب در انتشار این کتاب سهم به سزایی داشته اند، صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم. امید آن دارم که در اثر استقبال و حمایت همشهریان و هموطنان عزیز بتوانم جزوات متعدد دیگری که در دست تهیه و مربوط به برخی رشته های دیگر صنایع دستی بانوان دارم به نشر و چاپ آن ها موفق گردم.

خرید کتاب راهنما و خودآموز خیاطی

   وقتی یک نیاز مرتفع می شود، نیازهای دیگر به وجود می آید. این به نوبه خود با سیر صعودی نیازهای روزافزون نوظهور مواجه شده و زندگی را به کمال می رساند. هیچ چیز به اندازه یک رنج انسان را بزرگ نمی کند، کار از انسان انسانیت می سازد. انسان هنرمند با بهره گیری از کار زیبایی را وارد زندگی کرده و آن را لذتبخش تر می کند. شناخت زیبایی کاربرد آن را برتر از همه آفریدگان می کند و به مقامی می رساند که به جز خدا نبیند. می گویند کودک پدر بشریت است، به این معنی که هر چه به او اجازه دهیم آزادتر، شادتر و خلاق تر کودکی را تجربه می کند و قویتر، مسئولتر و بارورتر زندگی خواهد کرد.

آموزش خیاطی

   شما با آموزش مهارت های خیاطی می توانید برای خود و دیگران لباس بدوزید و همیشه ظاهری خوب و زیبا داشته باشید. خیاطی همانند هر حرفه ی دیگر دارای تکنیک ها و ترفندهای خاص خود است که این کار را برای افرادی که در این حرفه مشغول هستند را راحت تر می کند. آهن ربای کوچکی در بین وسایل خیاطی خود داشته باشید تا اگر سوزنتان را گم کردید، بتوانید با کشیدن آهسته آهن ربا روی زمین آن را پیدا کنید. درون یک جعبه سوزن ته گرد یک تکه آهن ربا بندازید تا سوزن ته گردها به آهن ربا بچسبند و پخش نشوند. توجه کنید که کودکتان آهن ربا را جلوی تلویزیون رنگی نگیرد به دلیل این که رنگ تلویزیون از بین می رود و دیگر برنمی گردد. برخی ترفندها در خیاطی عبارتند از:

جا دکمه ای : اگر لباس شما دارای جا دکمه ای ست و می خواهید آن را شکاف دهید، دستتان را به محلول نشاسته و آب آغشته کرده و به جا دکمه ای بکشید تا به سرعت برش بخورد. برای برش زدن جا دکمه ای زیر جا دکمه ای دندانه های درشت شانه بگذارید و با یک تیغ آن را برش دهید.

عیب چرخ خیاطی: برای رفع عیب چرخ خیاطی زیر آن یک تکه پارچه بگذارید و پارچه را بدوزید. دوخت پشت و روی پارچه را بنگرید. اگر دوختن زیر پارچه خراب بود قسمت بالای چرخ مشکل دارد و امکان دارد مسیر رد شدن نخ از بالا تا سوزن مشکل داشته باشد پس آن را بررسی و برطرف نمایید. اگر دوختن قسمت روی پارچه خراب باشد، قسمت زیر چرخ مشکل دارد و باید اقدامات لازم انجام گردد.

در صورتی که چرخ شما کار نمی کند: در این حالت قبل از این که چرختان را به تعمیرگاه ببرید، آن را بررسی کنید که دور تسمه آن نخ نپیچیده باشد. به دلیل این که پیچیده شدن نخ دور تسمه مانع حرکت تسمه و کارکردن چرخ می گردد. در صورت پیچیده شدن نخ به دور تسمه نخ ها را با قیچی از تسمه جدا کرده تا چرخ دوباره کار نماید.

گذاشتن دوک روی چرخ: برای استفاده از دوک به جای قرقره، ابتدا یک لوله خودکار روی محل قرار گرفتن قرقره بگذارید و سپس دوک را روی خودکار بگذارید. این کار موجب می شود تا تعادل دوک حفظ شود و مانع از افتادن دوک در هنگام کار می شود. شما می توانید یک قرقره را در جای خود قرار دهید و سپس دوک را روی آن بگذارید.

سوزن نخ کردن: برای نخ کردن سوزن درون قوطی فیلم عکاسی محلول آب و نشاسته بریزید، سپس آن را کنار چرخ خیاطی نگه دارید و هنگام سوزن نخ کردن، نخ را درون این محلول بزنید تا راحت تر نخ شود. یک سیم نازک را از وسط تا کرده و نخ را از وسط آن خارج نمایید، سپس وارد سوراخ سوزن کنید و نخ را از طرف دیگر سوزن بیرون بیاورید. برای آسان تر دوخت لباس های ضخیمی که سوزن به سختی وارد آن می شود روی پارچه را صابون خشک بکشید تا سوزن راحت تر داخل پارچه شود.

آشنایی با کتاب راهنما و خودآموز خیاطی ,کتاب راهنما و خودآموز خیاطی ,راهنما و خودآموز خیاطی

این مطلب را در شبکه های اجتماعی زیر به اشتراک بگذارید:

نظرات ( 0 )

ارسال پیام